Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Square Meter |
| Resin Type | Isophthalic |
| Grating Thickness | 40 mm |
| Panel Size | 1220 x 2440 mm |
| Top Surface | Grit Top |
| Mesh Size | 38 x 38 mm |
| Color | Yellow |
| Fire Rating | Class 1 |
| UV Resistance | UV Stabilized |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Square Meter |
| Resin Type | Isophthalic |
| Grating Thickness | 50 mm |
| Panel Size | 1000 x 4000 mm |
| Top Surface | Grit Top |
| Mesh Size | 50 x 50 mm |
| Color | Yellow |
| Fire Rating | Class 1 |
| UV Resistance | UV Stabilized |
We are engaged in offering 50mm FRP Protruded Grating to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Meter |
| Resin Type | Isophthalic |
| Grating Thickness | 10mm |
| Panel Size | 1000 x 3000 mm |
| Top Surface | Grit Top |
| Mesh Size | 38 x 38 mm |
| Color | Yellow |
| Fire Rating | Class 1 |
| UV Resistance | UV Stabilized |
We are engaged in offering 10mm FRP Protruded Grating to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Square Meter |
| Resin Type | Isophthalic |
| Grating Thickness | 30 mm |
| Panel Size | 1220 x 3660 mm |
| Top Surface | Grit Top |
| Mesh Size | 25 x 25 mm |
| Color | Yellow |
| Fire Rating | Class 1 |
| UV Resistance | UV Stabilized |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Square Meter |
| Resin Type | Isophthalic |
| Grating Thickness | 60mm |
| Panel Size | 1500 x 3000 mm |
| Top Surface | Grit Top |
| Mesh Size | 40 x 40 mm |
| Color | Yellow |
| Fire Rating | Class 1 |
| UV Resistance | UV Stabilized |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Square Meter |
| Resin Type | Isophthalic |
| Grating Thickness | 20mm |
| Panel Size | 1220 x 2440 mm |
| Top Surface | Grit Top |
| Mesh Size | 25 x 25 mm |
| Color | Yellow |
| Fire Rating | Class 1 |
| UV Resistance | UV Stabilized |