FRP Tree Guard Grating
We are a leading Manufacturer of 25mm frp tree guard grating and 38mm frp tree guard grating from Pune, India.
25mm FRP Tree Guard Grating
Approx. Price: Rs 2,500 / PieceGet Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Grating Type | Moulded |
| Grating Thickness | 25 mm |
| Mesh Size | 25 x 25 mm |
| Top Surface | Gritted (Anti-Skid) |
| Resin Type | Isophthalic (FR) |
| Color | Yellow |
| Material | FRP/GRP |
We are engaged in offering 25mm FRP Tree Guard Grating to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Available in different colours.
38mm FRP Tree Guard Grating
Approx. Price: Rs 3,999 / PieceGet Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Grating Type | Moulded |
| Grating Thickness | 38 mm |
| Mesh Size | 38 x 38 mm |
| Top Surface | Gritted (Anti-Skid) |
| Resin Type | Isophthalic (FR) |
| Color | Yellow |
| Material | FRP/GRP |
We are engaged in offering 38mm FRP Tree Guard Grating to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Available in different colours.