Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Grating Type | Moulded |
| Grating Thickness | 40 mm |
| Mesh Size | 50 x 50 mm |
| Top Surface | Gritted (Anti-Skid) |
| Resin Type | Isophthalic (FR) |
| Color | Yellow |
| Material | FRP/GRP |
We are engaged in offering 40mm FRP Grating Solar Walkways to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Available in different colours,sizes.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Grating Type | Moulded |
| Grating Thickness | 25 mm |
| Mesh Size | 25 x 25 mm |
| Top Surface | Gritted (Anti-Skid) |
| Resin Type | Isophthalic (FR) |
| Color | Green |
| Material | FRP/GRP |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Grating Type | Moulded |
| Grating Thickness | 52mm |
| Mesh Size | 50 x 50 mm |
| Top Surface | Gritted (Anti-Skid) |
| Resin Type | Isophthalic (FR) |
| Color | Yellow |
| Material | FRP/GRP |
We are engaged in offering 52mm FRP Grating Solar Walkways to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Available in different colours,sizes.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Grating Type | Moulded |
| Grating Thickness | 50 mm |
| Mesh Size | 50 x 50 mm |
| Top Surface | Gritted (Anti-Skid) |
| Resin Type | Isophthalic (FR) |
| Color | Yellow |
| Material | FRP/GRP |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Grating Type | Moulded |
| Grating Thickness | 35mm |
| Mesh Size | 50 x 50 mm |
| Top Surface | Gritted (Anti-Skid) |
| Resin Type | Isophthalic (FR) |
| Color | Yellow |
| Material | FRP/GRP |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Grating Type | Moulded |
| Grating Thickness | 30 mm |
| Mesh Size | 38 x 38 mm |
| Top Surface | Gritted (Anti-Skid) |
| Resin Type | Isophthalic (FR) |
| Color | Yellow |
| Material | FRP/GRP |